ساخت مخازن گازی

ساخت اولین مخازن تحت فشار به شکل صنعتی امروزی با انقلاب صنعتی در انگلستان شروع شد. هدف اصلی ساخت مخازن در ابتدا استفاده از آن برای دیگ بخار موتورهای آن زمان بود. بعد ها به دلیل خطرات و حوادثی که در حین کار با این مخازن پیش آمد، استانداردها، قوانین و دستورالعمل های زیادی برای نظارت بر نحوه ساخت مخازن تحت فشار ارائه و عمل به آنها اجباری شد. اکثر این دستورالعمل ها را انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (ASME) تدوین کرده است و هرساله به روز و منتشر میکند.
در صنعت نفت و گاز, مخازن ذخیره نسبت به نوع نیاز در مدل های مختلف طراحی و اجرا می شوند که به طور کلی به مخازن بدون سقف و سقف دار تقسیم بندی می شوند. همچنین مخازن سقف دار نسبت به نوع موادی که در آنها ذخیره می شود به صورت مخازن سقف ثابت (fix roof) و یا مخازن با سقف شناور(floating roof)  ساخته می شوند. در مواردی که فشار ماده مورد نظر برای ذخیره سازی زیاد نباشد ولی سمی و آتش زا باشد مخزن را به صورت سقف ثابت می سازند. پروژه مخازن پروپان / بوتان, جزء مخازن سقف ثابت می باشد که هدف از اجرای آن ذخیره و نگهداری گازهای مایع منجمله پروپان / بوتان جهت جلوگیری از هدر رفتن آن و در نهایت صادر کردن مایعات مربوطه و ایجاد درآمد ارزی و همچنین استفاده در تاسیسات جانبی صنایع نفت و گاز کشور می باشد.

مخازن گازی

ما خدمات ساخت تجهیزات صنعتی را طبق سفارش مشتری و بر اساس جدیدترین استاندارد ها انجام میدهیم. مهمترین محصولات ما:

مخازن جدا کننده میعانات نفتی
مخازن با دیواره ضخیم برای جدا کردن آب از نفت و گاز
مخازن تحت فشار فولاد ضد زنگ (ستنلس استیل)
مخازن استوانه ای برای کم آب کردن گاز طبیعی
مخازن نگهداری گازوئیل و بنزین
مخازن انبساط
برج های تقطیر و استریپر
دستگاه ها و مخازن کنترل فشار
تجهیزات آبگیری از روغن
انواع راکتورها، بویلر ها و مبدل های حرارتی فرآیند پالایش نفت خام
جدا کننده های شن و ماسه از نفت خام
مخازن ذخیره سازی گاز مایع
مخازن کم فشار جدا کننده گاز از نفت خام

نظارت روی نصب، حمل و نقل و تحویل مخازن تحت فشار از وظایف شرکت سازنده آن میباشد. همچنین بعد از نصب مخزن در محل باید بررسی ها و تست های مرتبط با ایمنی آن انجام شود. انواع متریال مورد استفاده در ساخت مخازن تحت فشار عبارتند از:

فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)
آلیاژهای فلزی مقاوم در برابر خوردی
آلومینیوم
ورق های فولادی کربن استیل
ورق های کروم مولیبیدن
انواع عایق و روکش های محافظ

مخازن تحت فشار
مخازن تحت فشار در ابعاد مختلف و کاربردهاي مختلف با مواد متنوعي اعم از کربن استيل، استنلس استيل، کلد، دوپلکس، اينکونل، کرم موليبدن، مونل و … طراحي و ساخته مي شوند. استانداردهای معتبر بین المللی در طراحي و ساخت مخازن مورد استفاده قرار مي گيرند.

ساخت مخازن گاز و مایع
تولید مخزن
مخزن گازی
مخزن نفتی
سازنده مخازن گازی
پیمانکار ساخت مخزن

ساخت مخازن گاز مایع و آمونیاک
ذخیره سازی میعانات گازیLPGمهندسی مخازن  Airisingسقف مخازن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *