ساخت کمپ کارگاهی

ساخت کمپ کارگاهی

یکی از دغدغه های کارفرمایان برای پروژه های بزرگ هزینه های بالای سرویس کارگران و همچنین کاهش بازدهی کارگران در طول مدت پروژه به دلیل خستگی ایجاد شده در رفت و آمد است . معمولا برای حل مشکل اسکان کارگران از ساختمان های پیش ساخته با امکانات کامل رفاهی استفاده میشود . کمپ های کارگری با توجه به تعداد نفرات و آپشن هایی که دارد در اندازه ها و طرح های متفاوتی تولید و در محل پروژه نصب و مونتاژ میشود .

عمر این کمپ ها بالا بوده و قابلیت استفاده چند باره را دارا میباشد . کمپ های مسکونی می‌توانند برای اسکان موقت و دائم افراد مورد استفاده قرار گرفته و بر اساس نیاز، با کاربری‌های دیگر کمپ ها (نظیر: کمپ اداری، کمپ کارگاهی و …) نیز ترکیب شوند. به طور معمول کمپ های پیش ساخته (به ویژه با کاربری مسکونی) از ورق های ساندویچ پانل (عایق در برابر گرما و سرما و همچنین صوت) ساخته می‌شوند.

شرکت زوبینکو (زوبین نصب سپاهان ) آماده ارائه خدمات نصب عایقهای سرد و گرم و سازه های فلزی سبک و سنگین برای شرکتها و پروژه های نفت ، گاز، پالایش و پتروشیمی می باشد.

 

کمپ های پیش ساخته پانلی

کمپ های پیش ساخته پانلی درواقع ساختمان ها و بنا های بزرگی هستند که بصورت یک طبقه با سقف شیبدار جهت اسکان یا دفاتر اداری در پروژه های بزرگ ساخته می شوند. مصالح اصلی بکار رفته جهت اجرای این کمپ های پانلی آهن آلات و ساندویچ پانل بوده که مطابق مشخصات و طراحی سازه مقطع و ضخامت هرکدام مشخص می گردد.

 

اجرای کمپ های پیش ساخته پانلی کارگاهی

در ابتدا برای شروع اجرای کمپ های پیش ساخته پانلی نیاز به اطلاعات اولیه از محل اجرا ، سرانه افراد  ، نوع اقلیم منطقه از نظر آب و هوایی و کاربری سازه داریم که پس از مشخص شدن این موارد می توان ضخامت پانل ها و نوع استراکچر کلی آنها را طراحی نمود.بطور مثال برای مناطق آب و هوایی خیلی سرئ ضخامت پانل ها می بایست حداقل 5 یا 6 سانتیمتر بوده اما برای مناطق معتدل 4 سانتیمتر نیز می تواند مناسب باشد.هر سیستم یا گروه کاری خود دارای مراحل و اولویت بندی های متفاوتی برای انجام این کار بوده و روش اجرای کمپ های پیش ساخته پانلی در سیستم کانکس راکو به شرح زیر می باشد که در اکثر پروژه ها این روال متداول است.

1- مرحله جمع آوری اطلاعات کلی مانند ابعاد ، محل اجرا ، نوع کاربری ، زمان تحویل

 1. مرحله طراحی سازه و تعیین مشخصات فنی و ترسیم نقشه های اجرایی
 2. ایجاد بستر هموار و اجرای پی مورد نیاز که معمولا یک کرسی پینی با ارتفاع حدود 50 تا 60 سانتیمتر بوده که صفحه ستون ها مطابق نقشه های اجرایی در آن کار گذاشته می شود. همچنین تاسیساتی مانند حفر چاه فاضلاب نیز در این مرحله انجام می گردد. مرحله ایجاد بستر و پی سازی معمولا به عهده کارفرما بوده و کانکس راکو در این مورد به عنوان مشاور عمل می کند.

4.تهیه مصالح ، ابزارآلات و ادوات مورد نیاز و انتقال آنها به محل اجرای کمپ

 1. آغاز مرحله ساخت استراکچر و اسکلت کلی سازه ، مرحله بازدید و مقاوم سازی اسکلت در برابر رظوبت با ضد زنگ
 2. نصب پانل ها و پارتیشن ها همراه با درب و پنجره ها
 3. اجرای تاسیسات و جزئیات سازه مانند لوله کشی و نصب شیر آلات ، نصب سیستم های سرمایش و گرمایشی ، سیستم رونایی و دیگر جزئیات سازه که در نقشه و مشخصات فنی تعیین گردیده
 4. اتمام و تحویل کار، آغاز بهره برداری از سازه

 

کاربرد کمپ های پیش ساخته

کاربرد های مختلفی برای کمپ های پیش ساخته پانلی وجود دارد که متداول ترین و عمومی ترین آنها دفاتر اداری مهندسین پروژه ، سازه های اسکان کارگران و نیرو های اجرایی پروژه ها بوده و مواردی نیز برای کمپ های اسکان اضطراری یا سوله های تولید و یا سیلو های انباری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است کاربری های مشابه دیگری دابرای آن در نظر گرفته شود که در این دسته ها نبوده و کمی متفاوت تر باشد.

 

موارد استفاده ساخت کمپ کارگاهی

 • ساختمان تجهیز کارگاه ها.
 • ساختمان های اسکان ضروری.
 • استفاده از این نوع مکان ها در زمان وقوع بحران هایی مانند زلزله.
 • کمپ های نظامی.
 • ساختمان های جاده ای و مجتمع های رفاهی و پایگاه های امداد جاده ای.
 • در روستاها به عنوان ساختمان مدرسه، مراکز مخابراتی و خانه های بهداشت می توان از این سازه ها استفاده کرد.

ه تمامی تجهیزات و امکاناتی که باید برای شروع یک پروژه عمرانی در محل پروژه جمع آوری شود را شامل می شود. معمولا مهندسین تجهیز کارگاه دارای چک لیست تجهیز کارگاه میباشند.

 

هزینه تجهیز کارگاه چه مقدار است؟

مسلما هزینه تجهیز کارگاه به کیفیت و انواع جنس با برند های مختلف برای تدارک مهندسان، پیمانکار و سایر کراگران فرق میکند که در این متن ما کامل به آن پرداخته ایم

مهم ترین نکات قبل از خرید کانکس اداری

قبل از ساخت کانکس، لازم است تا فاکتور های متعددی مورد توجه قرار گیرد تا یک کانکس مطابق با نیاز یک سازمان و اداره ساخته شود. این فاکتور ها عبارتند از:

تعداد پرسنلی که قرار است در کانکس مستقر شوند، چه نفر می باشد؟

آیا کانکس در فضای باز قرار خواهد گرفت؟

موقعیت مکانی کانکس کجاست؟ (در حیاط یک مجموعه، در پشت بام یا یک فضای مستقل)

ابعاد در نظر گرفته شده برای اجرای کانکس اداری چقدر است؟

چه امکانات و خدماتی از کانکس مورد انتظار است ؟ ( نوع کانکس انتخابی )

شرایط آب و هوایی محل استقرار کانکس چگونه است؟

ساخت کمپ کارگاهی

کاربری کانکس های ساندویچ پانلی

کاربری مهم کمپ یا کانکس های ساندویچ پانلی یا کمپ های پیش ساخته پانلی که متداول ترین و عمومی ترین آنها محل اسکان کارگران و نیرو های اجرایی پروژه ها و دفاتر اداری مهندسین مشاور پروژه، کارفرما یا پیمانکار می باشد، سالن کنفرانس یا جلسات، آشپزخانه یا محل غذا خوری افراد، آزمایشگاه در پروژه های بزرگ می توان عنوان کرد و مواردی نیز برای کمپ های ایمنی مانند اضطراری یا کانکس های تولید و یا کانکس ها/ سیلوهای انباری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین ممکن است کاربری های مشابه دیگری برای آن در نظر گرفته شود که در این دسته ها نبوده و کمی متفاوت تر باشد. به مانند کانکس های گیت ورودی، کنترلی یا کانکس های نگهبانی در کارگاه ها سر در ورودی پروژه ها می باشد.

 

شرکت زوبینکو (زوبین نصب سپاهان ) آماده ارائه خدمات نصب عایقهای سرد و گرم و سازه های فلزی سبک و سنگین برای شرکتها و پروژه های نفت ، گاز، پالایش و پتروشیمی می باشد.

ساخت کمپ کارگاهی

 

کمپ اداری، ساخت کمپ اداری، ساخت انواع کمپ اداری، کانکس های اداری ، ساخت کانکس، قیمت کانکس، ساخت کمپ اداری پیش ساخته، سفارش ساخت کانکس اداری دو طبقه شیراز، فروش کمپ اداری پیش ساخته، استعلام قیمت کمپ اداری پیش ساخته و کانکس اداری چند طبقه، کانکس اداری، کمپ اداری پیش ساخته، ساخت کمپ اداری سفارش کانکس اداری دوطبقه، سفارش کانکس اداری چندطبقه،  کمپ اداری دوطبقه کمپ اداری چندطبقه، سفارش ساخت کمپ ساخته ساندویچ پانل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *